Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworzniku

 

 
     W dniu 10 listopada 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku spotkali się na akademii z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, uroczystości poświęconej ojczyźnie i Jej wolności. 11 Listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom.
        Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego pani dyrektor Małgorzata Musialik przywitała serdecznie przybyłych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Żarki – Pana Klemensa Podlejskiego, Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Jaworznik – Pana Jerzego Kota, radną wsi Jaworznik - Panią Wiolettę Król i przewodniczącą Rady Rodziców  - Panią Mariolę Woś.
       
Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku, którzy w taki piękny dzień składali „Ślubowanie”. Pani dyrektor powitała serdecznie bohaterów dzisiejszego dnia – uczniów klasy I i ich rodziców.
        11 listopada1918 roku Polska po 123 latach niewoli stała się samodzielnym państwem. Złączone ziemie zaborów pruskiego, rosyjskiego i austriackiego na powrót zrosły się  w jedność. Marzenia Polaków o niepodległości po latach walki z germanizacją i rusyfikacją nareszcie się ziściły. Tak rozpoczęła się część artystyczna akademii związana z obchodami Święta Niepodległości Polski. Uczniowie klasy VII przybliżyli wszystkim historię naszego kraju. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali pieśni żołnierskie, wszyscy wysłuchali Przemówienia Józefa Piłsudskiego do I Kompanii Kadrowej.
        Następnie do uroczystości włączyli się pierwszoklasiści. Swój program artystyczny rozpoczęli od pieśni „Nasza Ojczyzna”. Następnie wykonywali wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i prezentów przez Burmistrza – Pana Klemensa Podlejskiego, który pogratulował rodzicom tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzył wielu sukcesów w murach naszej szkoły.  Piękne i wielkie tuby ze słodyczami były prezentami od rodziców. Drobne upominki otrzymali również od Radnej wsi Jaworznik. Do góry prezentów dorzucili swój starsi koledzy z klasy III – były to piękne zakładki do książek, a dziewczynki pokazały swe umiejętności taneczne w takt poloneza.

Program przygotowały: mgr Iwona Piątkowska i mgr Barbara Ledwoch.


Galeria zdjęć

Copyright © 2010