Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworzniku

Dzień Babci i Dziadka


    Styczeń to zimowy miesiąc, pełen chłodnych dni. Są jednak takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
W naszej szkole w dniu 19.01.2018 r. odbyła się ta wspaniała uroczystość. Na wstępie pani Cecylia Bojda przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami  przygotowały program artystyczny.
Uczniowie klasy I przygotowali wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem, a uczniowie klasy III pokazali swoje umiejętności aktorskie przedstawiając bajkę pt. „Kot w butach”. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci przygotowały również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty z pomocą swoich rodziców. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami i drobne upominki wykonane na lekcjach zajęć technicznych. Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i teatr  mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Uroczystość przygotowały wychowawczynie: kl. I – B. Ledwoch i kl. III – C. Bojda.

Galeria zdjęć

Copyright © 2010