Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworzniku

Klasa I w „Klubie Bezpiecznego Puchatka”

      Od września 2013r. uczniowie klasy I przystąpili do programu edukacyjnego „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole. Program zwraca uwagę na potencjonalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. Wychowawczyni mgr Małgorzata Gurbała otrzymała od organizatorów pakiet materiałów edukacyjnych do realizacji zadań programu. Uczniowie otrzymali kolorowe książeczki z ciekawymi grami i zabawami, ukazujące  zagrożenia czyhające na uczniów w różnych sytuacjach. Część zadań uczniowie wykonali  w szkole, a część razem z rodzicami, którzy otrzymali ulotki z praktycznymi wskazówkami na temat różnych zagrożeń.
        Po zdobyciu cennych informacji pierwszoklasiści przystąpili  22 października do  Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie.  Wszyscy uzyskali maksymalną ilość punktów. 
      Realizacja programu potrwa przez cały rok szkolny, więc uczniowie jeszcze pogłębią wiedzę z  tego tematu. Przewidziane są spotkania ze Strażnikami Miejskimi, Policjantami, Strażakami, uczniowie zostaną przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Po zakończeniu zajęć szkoła nabywa prawo do posługiwania się Certyfikatem ,,Klubu Bezpiecznego Puchatka

mgr Małgorzata Gurbała

Copyright © 2010